Açık Radyo’yu online dinlemek için T I K L A Y I N I Z

Açık Radyo’yu internet üzerinden ve mobil cihazlarından dinlemek isteyenler için faydalı bilgiler

Açık Radyo 38. Yayın Dönemi (28 Ekim 2013 – 28 Nisan 2014) Haftalık Yayın Akışı için TIKLAYINIZ  

06:00 – 06:55 DemocracyNow!

democracynow.org/2014/1/3/headlines

07:00 – 07:15 Deutsche Welle: Güne Başlarken…

dw.de/dw/article/

dw.de/gündem/

07:30 – 07:50 Sabahlık / Didem Gençtürk ve Emre Aydoğdu

sabahlik.tumblr.com/

07:50 – 08:00 Hemen şimdi! / Uygar Özesmi / Gezegenimizden değişim için büyük küçük hareketler

Hemen-Simdi-2014-01-06-Pazartesi

08:00 – 10:00 Açık Gazete / Ömer Madra, Murat Can Tonbil,  Selahattin Çolak

acik-gazete-2014-01-06

Günün sözü ve müzikleri

09:00 – 09:30 Pazartesi  Ali Bilge’yle Ekonomi Politik

Ekopol6Ocak2014

10:00 – 10:30 Gezi Parkı / Ömer Madra ve Murat Can Tonbil / Haberler – Yorumlar

GPD6Ocak2014

10:30 – 11:00 Bilgi Çağının Hukuku / Avniye Tansuğ ve Murat Lostar / Teknolojinin karanlık ve aydınlık yüzü. Hukuk ve teknoloji ilişkisi

BilgiCagininHukuku6Ocak2014ElifKuzeci2

bilgicagininhukuku.blogspot.com/

Konu: Kişisel Veriler- Türleri – Hassas Veriler, kimlik tesbitinde kullanilan biometrik veriler, Parmak ve parmak damar izi,
Konuk: Yrd. Doc. Dr. Elif Kuzeci- Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Müzik: “Monday Morning”, Fleetwood Mac

11:00 – 12:00 Bir / Melda Keskin / İç Dünya – Dış Dünya

Bir6Ocak2014

firtinakusu.net/bir

Arşiv Programlar için tklynz

12:00 – 13:00 Elektro Akustik / Groove Zone

13:00 – 14:00 Putumayo World Music / Dan Storper ve Rosalie Howarth / Dünya müziği

putumayo.com/radio_show

14:00 – 14:30 Adeta Dörtnala / Emin Mahir Başdoğan / Atlar, atçılar, atlılar…

adeta-dortnala.net/

14:30 – 15:30 Opus 94 9 / Berna Uzunoğlu / Dünya klasik müzik tarihinin dahi bestecileri

15:30 – 16:30 Fikr-i Takip / Peri Efe ve Ahmet Akşit / Yazarlarıyla Toplumsal Tarih’te geçen ay

06-Ocak-2014

Gülsün Karamustafa ile son sergisi VatedilmişŸ Bir Sergi ve sanatcının vakanüvisliği üzerine konustuk

16:30 – 17:00 … Söz Küçüğün / İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi / Bir çocuk hakları programı

SK6Ocak2014

sozkucugun.tumblr.com/

17:00 – 18:00 Dünyanın Cazı / Ceyhan Usanmaz, Berna Kaytaz, Jak Kohen, Levent Öget ve Harun İzer

Dünyanın Cazı programında bugün, Kazhargan World’ün yeni albümü “Post Fiction” yer alıyor. Yüz yüze olmasa da, dünyanın birbirlerine uzak köşelerinden müzisyenlerin “bir araya gelerek” kotardıkları, kolektif bir çalışma….

5 dünyanın cazı 6.1.13

18:00 – 18:10 Gezegenin Geleceği / Uygar Özesmi / Ekoloji Günlüğü

Gezegenin-Gelecegi-2014-01-06-Pazartesi

18:10 – 20:00 Açık Dergi / İlksen Mavituna – Eser Epözdemir – Feryal Kabil / Hergün İstanbul’da Ne Var Ne Yok

AcikRadyoKanatliKediler

Kanatlı Kediler / Ursula K. LeGuin

Açık Dergi Pazartesi Tayfun Polat ile Kadıköy Postası

Açık Dergi Pazartesi Volkan Ağır ve Utku Gökerküçük ile Efektif Pas

efektifpas-2014-01-06

efektifpas.com/

Yılbaşı özel #2

Tossing-up-in-the-snow-001

Efektifpas’ta yılın ilk haftasında yaptığımız programda Efektifpas’ta 2013 yılında neler olup bittiğini gözden geçirmeye devam ettik.
Programın devamında ise 2014 yılına dair dileklerimizi evrene saldık. Gerisi allah kerim.

Açık Dergi Pazartesi Mehmet Said Aydın ve Tuğçe Güleç ile Kürt Edebiyatı – Zîn (15 Günde 1)

20:00 – 21:00 Yerli / Tayfun Polat / Ana akımın dışında kalanlar

yerli-vol131-06012014/

yerlisetler.wordpress.com/

mixcloud.com/tayfun-polat/  

bu akşam “yerli”de 2013’ün yılsınu hesaplarını kapatmaya devam ediyoruz. 20:00’dan itibaren. yılın en iyileri kısım 2′nin playlist’i de şöyle:

1. Komadub – Siphan Steppa
2. Ağaçkakan – Vertigo
3. Nekropsi – Rüzgarlar
4. KöK – And
5. Softa – Çürük
6. Ayyuka – Yolunda
7. Bajar – Serhildan Jiyane (Yaşamak İsyandır)
8. Çağrı Raydemir – Bozuk Yarış
9. Selin Damar – Run
10. Foton Kuşağı – Meet Me At Tek Büfe
11. Çiğdem Erken – Cihangir’de
12. Selen Gülün – Kırmızı Şapka

21:00 – 22:00 Vertigo / Hilmi Tezgör / Savrulan şarkılar

06012014

vertigo500.blogspot.com/

VERTİGO / AHTAPOT / AYPALAS: ORTAK PROGRAM
2013:
01. Black Sabbath – God Is Dead? / 13
02. Uncle Acid & The Deadbeats – Desert Ceremony / Mind Control
03. Billy Bragg – Do Unto Others / Tooth & Nail
04. The Drones – Laika / I See Seaweed
05. Roy Harper – The Stranger / Man & Myth
06. Ceramic Dog – We Are The Professionals / Your Turn

22:00 – 23:00 Ahtapotun Bahçesi / Cem Sorguç / Alter-latif müzik

06012014

ahtapotunbahcesi.blogspot.com/

VERTİGO / AHTAPOT / AYPALAS: ORTAK PROGRAM

07. Nick Cave & The Bad Seeds – Push The Sky Away / Push The Sky Away
08. Lee Ranaldo & The Dust – The Rising Tide / Last Night On Earth
09. Mick Harvey – The Way Young Lovers Do / Four (Acts Of Love)
10. Master Musicians Of Bukkake – γη-νομος/Gnomi / Far West
11. Darkside – Paper Trails / Psychic
12. Ghostface Killah & Adrian Younge – Enemies All Around Me / Twelve Reasons To Die
13. Forest Swords – Ljoss / Engravings

23:00 – 24:00 Ay Palas / Tolga Yağlı / Bağımsız müzik

06012014

aypalas.blogspot.com/ 

VERTİGO / AHTAPOT / AYPALAS: ORTAK PROGRAM

14. Primal Scream – 2013 / More Light
15. Purling Hiss – Lolita / Water On Mars
16. Fire! – Would I Whip (Without Noticing) / (Without Noticing)
17. Bill Callahan – Ride My Arrow / Dream River
18. Mazzy Star – Does Someone Have Your Baby Now? / Seasons Of Your Day

19. Matt Elliott – Prepare For Disappointment / Only Myocardial Infarction Can Break Your Heart

24:00 – 01:00 Harita Metod Defteri / Halil Turhanlı / Müzik tarihine alternatif bakış

4 harita metod

Harita Metod Defteri bu gece ( 6 Aralık ) Paul Okenfold’un gonzo gazeteci Hunter S. Thompson’ın da sözleriyle katkıda bulunduğu bir çalışmasıyla açılacak. Onları Peter Gordon’un Life of Life Orchestra’sı izleyecek. Programda ağırlıklı olarak Maya Deren’in ve daha başka deneysel sinemacıların filmleri için müzikler yapmış olan Teiji Ito’nun ( fotograf ) bu çalışmalarından örnekler yer alacak.Kapanışı ise ,günümüzde elektronik müziğin önemli isimlerinden Tim Hecker yapacak.