Açık Radyo’yu online dinlemek için T I K L A Y I N I Z
Açık Radyo 35. Yayın Dönemi Haftalık Yayın Akışı için TIKLAYINIZ
09:00 – 10:00 Çocuklar için Dünyadan Müzik / Bir Radijojo yapımı
10:00 – 11:00 Melomania / Bohçacılar / Melodik akustik bir program
sabahlik.tumblr.com/post/31721157347
Playlist:
1. Don McLean – Vincent (4:01)2. Bonnie “Prince” Billy – I See A Darkness (4:49)
3. John Lennon – Imagine (Take 1) (3:24)
4. Tori Amos – Smells Like Teen Spirit (3:17)
5. Adele – Turning Tables (4:10)
6. John & Beverly Martyn – Auntie Aviator (5:57)
7. Kings Of Convenience – Parrallel Lines (5:11)
8. Tim Buckley – Phantasmagoria In Two (3:28)
9. Bon Iver – Skinny Love (3:58)
10. Bob Dylan – It’s All Over Now, Baby Blue (4:15)
11. Elliott Smith – Needle In The Hay (4:16)
12. Radiohead – Everything In Its Right Place (BBC Radio One 11-15-09) (6:04)
11:00 – 12:00 Mekânlar ve Çağlar İçinde Ses / İştar Gözaydın
12:00 – 13:00 Dünyayı Dinliyorum / Zekeriya Şen / Bir dünya müziği programı (Radio MultiCult 2.0 ile ortak yayın)
16-eylul-2012-pazar-gunu-949-ack-radyoda-yaynlanan-dunyay-dinliyorum-programnn-kayd/
tikabasamuzik.com/Katagorileri/dunyayi-dinliyorum/
mixcloud.com/dunyayidinliyorum/
1 Folly – Kora Jazz Trio
2 Rythm’ning – Kora Jazz Trio
3 Djame – Kora Jazz Trio
4 Sunugal – Kora Jazz Trio
5 Xam-Xam – Kora Jazz Trio
6 Bitele – Kora Jazz Trio
7 Garde A Vous – Kora Jazz Trio
8 Djelia – Kora Jazz Trio
9 Soukou Papaye – Kora Jazz Band
13:00 – 14:00 Ma’nın Tınısı / Hakan Ünseven / Anadolu müziğinin çağdaş yorumları
14:00 – 15:00 Dilden Dile Titreşimler / Emre Dağtaşoğlu / Türk halk müziği
DildenDileTitresimler-16.09.2012
dildendiletitreimler.blogspot.com/
- Eğer Benim ile Gitmek Dilersen – Musa Eroğlu
- Aşkın Arısına Düşürme Telaş – Cem Çelebi
- Siyah Perçemlerin Gonca Yüzlerin – Cem Çelebi
- İsmimi Cismimi – Hüseyin Korkankorkmaz
- Dost Bağının Meyvaları Erişti – Erkan Özbey
- Gül Yüzlü Sevdiğim – Cengiz Özkan
- Bir Garip Bülbülüm Arzum Güllere – Cengiz Özkan
- Yaralandım Yar Elinden – Muharrem Temiz&Cengiz Özkan
- Hazin Hazin Esen – Ali Ekber Çiçek
- Derdim Bir Değil – Ali Ekber Çiçek
15:00 – 16:00 Musıkî Arşivi / Bülent Aksoy / Musıkî icrasının geçmişine ayrıntılı bir bakış
16:00 – 17:00 Öteki Caz / Şevket Akıncı, Volkan Terzioğlu, Korhan Erel, Robert Reigle / Özgür caz, özgür doğaçlama ve ötesi
17:00 – 18:00 Modernin Sesi / Aykut Köksal / Dört yüzyıllık müzik serüvenine derkenar
Bu pazar (16 Eylül) Açık Radyo’da Modernin Sesi’nde, yine saat 17:00’de Schönberg’in gençlik yapıtlarından Gurrelieder‘e yer vereceğim. Dönemin anlatımcı çizgileri hem bu yapıtta, hem de Egon Schiele’nin 1917 tarihli Schönberg portresinde kendini gösteriyor.
18:00 – 19:00 İnsan Sesi / Aksel Tibet / Çoksesli Batı müziğinde insan sesinin yeri
19:00 – 20:00 Ters Yön / Erdem Tecer / Çağdaş klasik müzik, 20 yy. bestecileri
20:00 – 21:00 Sarhoş Atlar Zamanı / Akif Burak Atlar / Konu parantezinde rock
* Home – School Days
* Jethro Tull – Teacher
* Rufus Wainwright – The Art Teacher
* The Dubliners – School Days Over
* Pink Floyd – Another Brick In The Wall
* The Kinks – Jack The Idiot Dunce
* Jerry Lee Lewis – High School Confidential
* 38 Special – Teacher Teacher
* Lynyrd Skynyrd – Travellin’ Man
* Nirvana – School
* The Ramones – Rock’n Roll High School
* Jack Black – School of Rock
* Van Halen – Hot For Teacher
* AC/DC – School Days
21:00 – 22:00 Manyetik Bant / Artemis Günebakanlı / Bir ayağı garajda bir punk-rock programı
1. Red Hot Chili Peppers – Aeroplane / One Hot Minute
2. Stone Temple Pilots – Meatplow / Purple
3. Radiohead – Give Up The Ghost / King Of Limbs
4. Damon Albarn – The Marvelous Dream / Dr Dee
5. The Beatles – Doctor Robert / Revolver
6. Oasis – Don’t Go Away / Be Here Now
7. Moonface – Shitty City / With Siinai: Heartbreaking Bravery
8. The Twilight Sad – Don’t Look At Me / No One Can Ever Know
9. Therapy? – Tightrope Walker / Semi-Detached
10. Grinderman – Evil / Grinderman II
11. The Streets – Trying To Kill Me / Computers And Blues
12. The Drums – Book Of Stories / The Drums
13. Seasick Steve – Diddley Bo / Man From Another Time
14. The Greenhornes – There Is An End / Sewed Soles
22:00 – 23:00 Gece Servisi / Necati Tüfenk ve Müge Turan / Maksimum Rock’n’Roll
23:00 – 24:00 Rock on Rock / Ömer Şahin ve Cemil Topuzlu / Hard rock ve heavy metal
1 – Loverboy – Rock’n Roll Revival – Rock’n Roll Revival
2 – Hydrogyn – Private Sessions – Something To Say
3 – Lita Ford – Living Like A Runaway – Branded
4 – Departure – Hitch a Rida – Nowhere To Go
5 – Hess – Living In Yesterday – Don’t Leave Me
6 – Jackyl – Best In Show – Better Than Chicken
24:00 – 01:00 Karanlığın Çocukları / Aylin Ünal / Büyü Müzikleri
01:00 – 02:00 Klang / Seda Niğbolu / Ses, sessizlik ve gürültüye dair
02:00 – 03:00 Rambomozart / Mert Öztekin
03:00 – 04:00 Volüm / Ekin Üzeltüzenci / Gürültü ekseninde ses yığınları
Yorum bırakın
Comments feed for this article